AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ

Ameliyatsız burun estetiği artık bir hayal değil. Burun çoğu insanın estetik olarak hoşnut olmadığı ama cerrahi olarak komplikasyonlarını düşünerek değiştirmeye cesaret edemediği bir organımızdır. Yüzün kuşkusuz en dikkat çeken ve bütünlüğü sağlayanıdır burun. Dolgu ve botox uygulaması ile burun şeklini değiştirmek; acısız, hızlı ve etkin dokunuşlarla hayallerdeki burna kavuşmak mümkündür. Bu işlem ne kadar başarılıda olsa işlemin neticesinde çok büyük bir burnun küçülmeyeceği  yada büyük burun deliklerinin ufaltılamayacağı, etli bir burnun zarif kemikli hale getirilemeyeceği bilinmeli ,beklenti bu olmamalıdır.

HANGİ TİP BURUNLAR BU İŞLEM İÇİN UYGUNDUR ?

Eğri ,kemikli , kemik eğriliği olan ,ucu yere bakan bütün burunlara cerrahi olmaksızın bu değişim kolayca uygulanabilir.Bu tip burunlara yapılacak küçük etkili dokunuşlar kişiyi hayaline kavuşturulabilir ve bambaşka biri olmasını sağlayabilir.Burnunuza ait keşkeleriniz ,daha güzel nasıl olabiliceğinize ait tüm soru ve hayallerinizi çok kısa bir sürede burun dolgusu ile gerçekleştirmek mümkündür.

İŞLEM NE KADAR SÜREDE GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR?

Acıyı engellemek için yapılan lokal anestezi dahil işlemin toplam süresi yarım saati geçmemektedir.İşlem adım adım ilerler.Yapıldıkça görüntüler yapılan kişiyle paylaşılır.Bu şekilde” Burun ucum çok kalkmasın yaptırdığım fazla belli olmasın,” yada”bBen burun ucumun biraz daha kalkık olmasını arzu ediyorum”şeklindeki talepleri işlem sırasında karşılıklı görüşerek yerine getirmek mümkün olabilmektedir.

İŞLEMDE NE KULLANILIR ?

İşlem hiyalurinik asit kökenli dolgu maddesi ile gerçekleştirilir.Bu maddelerden kaldırma dolgusu olup kemik ve kıkırdak üzerine konulması gerekenler tercih edilmelidir .Güzel burun bir sanattır.Dolguyu yaparken ,bir. sanatçı titizliği ile çalışılmalı,yüzde sanatın büyüsünü yansıtmak ve şahsın mutluluğu ana hedef olmalıdır.Çekici yüz hatlarına uluşmayı hedeflerken acaba daha kötü olur muyum cümlesi ise akla hiç gelmeyen bir soru olarak kalmalıdır .Çünkü kullanılan bütün dolgular eritilebilir olup hoşa gitmeyen bir durumda eritilmeleri mümkündür.Burun dolgusu ile ameliyatsız burun estetiği hedefleyenlerin ,hekimlerinden mutlaka kullanılacak dolgu hakkında net bilgi almaları ve dolguların eritilebilir olduğunu garanti altına almaları gerekmektedir.

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİNİN KALICILIĞI NE KADARDIR?

Acısız, ameliyatsız ve çekici bir buruna sahip olduktan sonra sorgulanması gereken tabiki bu burnun kalıcılığı olacaktır,ki bu süreyi asıl etkileyen şey kullanılan maddeden daha fazla burundaki kan dolaşımı ve vücudun bunu eritme kapasitesidir.Aynı dolgu maddesinin yüze farklı farklı yere konulmada değişik sürelerde kalıcılık gösterdiği tecrübelerimiz dahilindedir. Yapılan çalışmalarda kalıcılığın bir seneden üç seneye dek çıkabiliceği bildirilmektedir.

İŞLEMİN KOMPLİKASYONU VAR MIDIR?

Bütün iğneli işlemlerde olduğu gibi iğne yapılan yerde hafif şişlik ve kanamaya bağlı morluk akla ilk gelen komplikasyonlar dahilindedir.Tamamen geçici olup 2 ila 5 gün içerisine bu problemler herhangi bir başka şeye gerek duymaksızın kendiliğinden ortadan kalkabilmektedir.Bunun haricinde bütün dolgu maddelerinin kendi yapılarına ait ortaya çıkabilecek allerjik reaksiyonlar,hemen hiç rastlamasakta ortaya çıkabilecek erken evre komplikasyonları olarak durmaktadır.Böyle bir durumda gereken antiallerjik bir tedavi uygulaması olacaktır.
Enfeksiyon riski siteriliteye tam riayet ile gözükmemekte ,olduğu takdirde uygun bir antibakteriyel seçimi ile ortadan kaldırılabilmektedir.Ameliyatsız burun estetiğinde dolgu maddesinin baskısı nedeni ile oluşabilicek kanlanmanın bozulması gibi bir komplikasyon ise kliniğimizde kullandığımız dolgu maddelerinin eritilebilir olması nedeni ile hemen çözümlenebilmektedir.

Yüz hatlarımızın ameliyatsız ,acısız değişim mucizesini bir sanat heyecanı ile beraber yaratabilmenin yolu olan AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ işlemi kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır.