ULTRASOUND

Ultrasound tedavisi nedir?

Ultrasound tedavisi yıllardır kullandığımız bütün tedavi kombinasyonlarına kattığımız,  incelmede en baş noktada olan bir tedavi enstrümanımızdır. Yıllar boyu daha küçük başlıklı cihazlarla ultrasound tedavisini yapsakta şimdi daha yaygın alana daha etkin olabilmek için geniş başlıklı son teknoloji Cavipro cihazını kullanmaktayız.

Cavipro en son teknolojileri tek bir sistemde toplayan en üst teknoloji bir cihazdır.

Bunlar;

1)Kavitasyon ile yağ kırma teknolojisi

2)Yüksek yoğunluk ultrasound

3)Düşük frekanslı ultrasonik incelme dir female viagra.

 • HIFU yüksek frekans foküslü ultrasound (ultrasound 3mHz)

Ultrasound teknolojisidir.Yüksek yoğun sürekli dalga ses dalgasıdır. Isıya dönüşerek yağ dokusunda etraf doku ve damarlara zarar vermeden sıvılaşmaya yol açar.

 • LFUS Düşük frekanslı ultrasonik incelme (517 Khz )

Bu dalgalar stabil ve güvenli düşük frekanslı ultrasound dalgalarıdır. 110 mw/ cm2 yoğunlukla birleştiğinde yağ dokusunda doğal lipolizi sağlayan noradrenalin çıkşını aktive ederler. Lipoliz demek depo yağların yanması demektir.Bu işlemde, yağ hücreleri trigliseridleri açığa çıkarabilirler ve kana verebilirler. Bu sebeple bu işlemden sonra mutlaka bu yağ asitlerini yok etmek amacı ile egzersiz veya elektroterapi uygulanmalıdır.

Sistem güvenli ve inandırıcıdır.

Profosyonel tekniklerdir.

Zayıflamanın bölgesel komponentini sağlarlar.

Uygulama alanları nelerdir?

 • İncelme, santim kaybetme
 • Sıkılaşma, dirileşme
 • Güçlenme, tonüs artışı
 • Şekillenme
 • Doğum sonrası toparlanma
 • Antiselülit etki
 • Yağın kana dönmesi
 • Ödemi azaltma

Kullanım protokolü nedir?

1. 20 dakika kadar yağı yumuşatma ve lenf dolaşımını hızlandırmak için ve vücudu yağı kırıcı ve eritici hale getirebilmek için 3 mHz ultrasound kullanılır. Bu ultrasound yapışık nodül şeklindeki yağları ayırır. Ultrasound dalgaları hücresel mikromasaj etkisi yapar. Hücresel seviyede yağ parçalamada etkindirler. Dokulardaki yapışıklıkları engellerler.

2. 40 dakika kadar yağ yakıcı derin yağ eritici kavitasyon kullanılır. Yüksek frekans dalgaları ile çalışan kavitasyon, hücreler arasında hava kabarcıkları olusturarak etkisini gerçekleştirir. Yağ hücrelerinin arasında bu kabarcıklar basınç değişikliğine yol açarlar. Yağ hücreleri trigliseride dönüşür ve idrarla atılırlar.Yükselen ısı, internal toksinlerinde dışarı atılmasının sağlayacaktır.

3. Yağ dokusunun yirmi dakika süreyle lipolizi LFUS ( Düşük frekanslı ultrasound kullanımı )

517 KHZ ultrasoundun kullanımı nor adrenalinin yağ dokusunda açığa çıkmasına yol açarak yağı yakacaktır.Bu işlemde yağ hücreleri trigliserid salgılarlar. Salgılanan trigliserid kana karışır.  Bu sebeple bu işlemin hemen akabinde elektroterapi ile kasları harekete geçirmek esastır.

Elektroterapiyi reddeden yada uygulanamayan hastalar yürüme, koşma,  bisiklete binme, vibrasyon,  sauna gibi bir tedaviyi yapmak mecburiyetindedirler.

İşlemler genelde haftada 2-3 seans olmalıdır.

Tercihen yemekten 3 saat önce yada sonra yapılmalıdır.

8-16 seanstan az yapılmamalıdır.

İşlemden sonra elektroterapi kullanılması esastır. Yoksa yağ tekrar depolanır.

18 seanstan sonra devam etmek alınan neticelere göre mümkündür.

Kullanılmaması gereken yerler

 • Gebeler
 • Uzun süreli kalp ilacı kullananlar
 • Akut ülseri yarası olanlar

Kesin inceleceksiniz. Ama santiminizi diyetinize göre siz belirleyeceksiniz. Paranızı ve sinirlerinizi boşa harcamayın.Kendinizi bize bırakın zayıflatalım. Bekleriz,  Şamed’deyiz…